Prawo transportowe

Specjalizacje / Prawo transportowe

12

Transport w Polsce rozwija się w sposób regularny i dynamiczny. To obecnie jedna z trzech najważniejszych branż polskiej gospodarki, odgrywająca niezwykle istotną rolę w wytwarzaniu krajowego PKB. Wraz ze wzrostem znaczenia transportu i jego nieustannie postępującym rozwojem, wzrasta również zapotrzebowanie na profesjonalną, stałą i kompleksową obsługę prawną.

Obsługa spraw z zakresu prawa transportowego dla przedsiębiorców i spółek

Kancelaria transportowa Legal Logistics swoją ofertą odpowiada aktualnym wymogom rynku oraz faktycznym potrzebom i oczekiwaniom podmiotów z sektora TSL. Naszą specjalizacją pozostaje szeroko rozumiane prawo transportowe, przede wszystkim prawo przewozowe, a także lotnicze, morskie i kolejowe. Specyfika branży transportowej nie pozwala nam ponadto na pominięcie równie kluczowych regulacji międzynarodowych oraz przepisów unijnych, ze szczególnym uwzględnieniem Konwencji CMR.

W codziennej pracy obsługujemy zarówno spółki prawa handlowego, jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zainteresowanych regularnym wsparciem specjalistów. Dzięki doskonałej znajomości przepisów i terminów, a także nieustannemu monitorowaniu pojawiających się zmian, jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na każde zdarzenie. Nasi klienci mogą liczyć dlatego na szybkie, rzetelne i fachowe rozwiązania w codziennych i nagłych problemach. Każdą sytuację rozpatrujemy w sposób indywidualny, jednakże za sprawą wypracowanych przez lata mechanizmów i metod robimy to sprawniej i skuteczniej.

Legal Logistics – kompleksowe wsparcie z zakresu prawa transportowego

Sektor transportowy regulowany jest przez wiele aktów prawnych – nie tylko krajowych, ale i zagranicznych. Podmioty działające w tej branży potrzebują dlatego kompleksowej opieki specjalistów. W Legal Logistics pomagamy Państwu odnaleźć się w prawdziwym gąszczu norm prawnych, które, co więcej, mają w zwyczaju często się zmieniać.

Nasze wsparcie z zakresu prawa transportowego obejmuje w szczególności:

  • przygotowywanie i opiniowanie umów transportowych, sprzedażowych, regulaminów itp.
  • doradztwo w bieżących sprawach związanych z działalnością transportową
  • sporządzanie audytów
  • analizę ryzyka
  • zastępstwo procesowe
  • wsparcie podczas kontroli PIP lub ITD wraz z przygotowaniem całej wymaganej dokumentacji
  • dochodzenie roszczeń transportowych

Jeżeli potrzebują Państwo stałej obsługi prawnej lub wsparcia w nagłym zdarzeniu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami!

Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne